Topíte dřevem? Víme, jak vybrat to pravé

Optimtop logo

Ne každý používá k vytápění moderní možnosti, spojené s plynovým či kondenzačním kotlem, nebo tepelným čerpadlem. Mnoho lidí topí také tuhými palivy. Kromě uhlí je to také dřevo. Podívejme se společně na to, jak to pravé palivové dřevo vybrat a koupit, abyste byli skutečně spokojeni. Vybírat samozřejmě můžete již nyní, kdy máte záruku stále bohatého výběru, stejně jako nízkých cen, nebo i toho, že budete na zimu dobře připraveni.

Ujasněte si, na co dřevo potřebujete

Prvním krokem výběru je to, jaké dřevo vlastně potřebujete. Je jasné, že v souvislosti s vytvořením tepla budete primárně poptávat klasický prodej palivového dřeva, které je určené na topení. V souvislosti s nástupem léta to ale může být i dřevo vhodné na grilování, stejně jako uzení. Ve všech případech by mělo nabídnout prvotřídní kvalitu, která je spojena také se správnou vlhkostí. Roli určitě hraje i kvalitní prodejce. My doporučíme firmu Optimtop, která se specializuje na prodej rovnaného i sypaného dřeva.

Optimtop

Výběr dřevin je široký

Zapomínat nesmíme ani na výběr konkrétních dřevin. K dispozici dnes může být dřevo jak ze stromů listnatých, tak i z jehličnanů. Konkrétní strom a jeho dřevo se liší primárně tvrdostí, což se následně promítá i v tom, jak dlouho dané dřevo hoří a kolik tepla poskytne. Od toho se primárně odvíjí i cena. Zmíněný prodejce dnes nabídne celkem 13 druhů jednotlivých dřevin, mezi kterými nechybí ani:

  • Buk a dub
  • Lípa a bříza
  • Smrk a borovice

Jak je to s dopravou?

Přijet si pro dřevo osobně by bylo značně komplikované. Zvláště, pokud disponujete jenom osobním vozem. Proto firma Optimtop přišla s nabídkou dodávky dřeva na paletách. Nejenom, že můžete hravě odebrat i velké množství, ale doprava je plně v režii prodejce. Co potěší primárně, to je i cena dopravy. Ta je v případě paletového odběru zdarma, a to v rámci celé České republiky. Topíte-li dřevem, již víte, jak na to.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply