Ušetřete své místo při parkování – podzemní garáž

V dnešní moderní době se stává samozřejmostí, že rodina vlastní minimálně 2 automobily. Není to od věci, manželka či manžel nejsou závislý na druhém, pokud se potřebují dostat do vzdáleného města či děti potřebují někam odvézt. Problém ovšem nastává, pokud rodinný dům neumožňuje bezpečné parkování obou vozidel, či takové parkování vozidel omezuje možnost pohybu a zmenšuje plochu, které mohla být využívat k jiným účelům.

Tímto problémem se zabývá i firma Cardok z anglického Bristolu a představuje nám revoluční parkování. Tzn. podzemní parkování na vlastním pozemku vám dokáže ušetřit spoustu místa, ochrání váš automobil před krádeží a ještě to vypadá navíc vypadá velice dobře, co se okolní krajiny týče.

Princip je jednoduchý, zajedete vaším vozidlem po střechu. Ta se následně spustí do země. Na povrchu této střechy můžete poté zaparkovat další automobil, nebo na něm můžete mít třeba oblíbené květiny. Celý systém je možné vidět na videu ze serveru youtube na konci tohoto článku.

Společnost Cardok nabízí hned několik variant. Cardok Mono je určen pro jeden automobil, Cardok je určen pro dva automobily nad sebou s tím, že jeden automobil zůstane na povrchu a druhý pod povrchem. Výtah unese oba automobily a tak odpadá zbytečné přejíždění aut z výtahu a znovu na výtah. Posledním nabízeným modelem podzemních garáží je Cardok Multi, který je možné přizpůsobit daným požadavkům a je určen pro dva a více automobilů.

Mezi hlavní výhody podzemní garáže patří také bezpečnost automobilů. Vzhledem k tomu, že se nacházejí v podzemí, je těžké je jakkoliv poškodit či ukrást a to nejen před zloději, ale také před vnějšími vlivy. Své automobily tak můžete parkovat i v zahradě bez zdí. Vše je zabezpečeno i při poruše hlavního generátoru a to záložním generátorem.

Zda se i v České republice nějaká firma specializuje na podzemní parkování nevím, přesto se jedná o velice zajímavý nápad jak ušetřit spoustu místa a času při hledání volného parkovacího místa. Navíc je to velice vkusné a může to skvěle dotvářet obrázek vašeho moderního bydlení.

Video z Youtube.com od uživatele: Cardok1 – Použití soukromé podzemní garáže v praxi.

Veškeré fotografie, publikace, odpovědi na otázky, fotky a videa
naleznete na stránkách firmy Cardok: http://www.cardok.co.uk

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 Responses to “Ušetřete své místo při parkování – podzemní garáž”

  1. Martin napsal:

    Zajímala by mě cena a spolehlivost takového zařízení. Nechtěl bych někdy zjistit, že moje auto je metr pod zemí a nedokážu se k němu dostat :-)

  2. admin napsal:

    Od toho je tam prý umístěn záložní generátor, ale abych pravdu řekl, musí to být docela sranda když se to třeba zasekne nebo něco podobného.

Leave a Reply