Vyberte si vhodná krbová kamna

Krbová kamna od Mountfield.cz

Chcete si pořídit krbová kamna, nebo se teprve seznamujete s jejich nabídkou? Přibližme si krbová kamna, ale i to, podle čeho si konkrétní zařízení vybírat.

O výběru krbových kamen

Krbová kamna jsou různá. Obecně jde o zařízení, ve kterém se topí fosilními palivy či biomasou, tj. kusovým dřevem nebo ekobriketami. Podobné krbovým kamnům jsou krbové vložky, které představují kombinace mezi krbovými kamny a klasickým krbem.

Krbová kamna dělíme podle různých kritérií. Nejdříve zvažte, jestli si pořídíte jednoplášťová či dvouplášťová. Jednoplášťová krbová kamna vytopí danou místnost rychle. Teplo se šíří sáláním prosklenou částí. U dvouplášťových kamen dochází k šíření tepla nejen sáláním, ale také prouděním. Proto se setkáte s rozlišením krbových kamen na teplovzdušná a sálavá.

Je možné si však pořídit i teplovodní kamna s tepelným výměníkem. Výhodou kamen s výměníkem je, že se rozvádí teplo do radiátorů, a to pomocí teplovodních čerpadel. Je tak možné vytápět více místností.

Krbová kamna si lidé pořizují jako hlavní i doplňkovým zdroj tepla. Před koupí zařízení vhodného pro vás se rozmyslete, pro jaké vytápění je budete využívat vy. Podle toho vybírejte výkonost kamen.

Na výběr optimálního výkonu se soustřeďte. Ne vždy platí: Čím větší výkon, tím lépe. Máte-li starší dům, budete potřebovat výkonnější krbová kamna než u novostaveb, které jsou lépe tepelně izolované.

Nevíte si rady s tím, jaký výkon bude pro vaše účely optimální, či máte pochybnosti o dalších faktorech? Vždy kupujte krbová kamna ve specializované prodejně. S největší pravděpodobností v ní bude odborník, který vám s výběrem pomůže a případně zodpoví vaše otázky.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply