Vybíráme vhodnou nemovitost k bydlení. Jak na to?

Remax Nova logo

Snad každý z nás si chce splnit svůj sen o tom, že jednou bude bydlet se svým celoživotním partnerem nebo partnerkou v místě, kde spolu také založí rodinu. Samozřejmě vlastní byt je dlouhodobou investicí a tak se vyplatí vybírat opravdu obezřetně. Pojďme se podívat na to, na co si dát při výběru správné nemovitosti pozor.

Lokalita je základ

To nejdůležitější, co by nás mělo zajímat, je především lokalita. Ta by měla nabídnout dobrou občanskou vybavenost, ale stejně tak i bezpečí, čistotu, nebo příjemný klid. Přesto by ale měla nabídnout prvotřídní dopravní obslužnost nejenom MHD, ale také vlastním automobilem. Myslet je vhodné nejenom na potřeby naše, ale i případných budoucích dětí, které by měli mít k dispozici školku a školu, ale třeba i různé kroužky či možnosti sportovního vyžití. V rámci těchto požadavků může i náročnější klienty uspokojit pronájem bytu na Praze 6, jelikož právě tato oblast tuzemské metropole patří mezi nejrychleji-se rozvíjející místa, kde chce žít stále více a více lidí.

Koupě, nebo pronájem?

Jelikož jsme se lehce dotkli možnosti pronájmu, určitě je dobré zaměřit se také na otázku, zda je tou nejlepší volbou, či je lepší nemovitost koupit. V tomto směru má obojí své pro a proti. Pronajímaný byt nabídne větší možnosti mobility v budoucnu, možnosti ušetření nákladů spojených s rekonstrukcí, ale zase negativa toho, že nemovitost nebude nikdy vaše. Naproti tomu byty na prodej na Praze 6 jsou variantou, jak investovat do bydlení, které bude naše. V případě stěhování ale musíme počítat s nutností byt prodat. Nad mnohými poté bude stále viset ono riziko hypotéky, se kterou v případě neplacení souvisí možnost zabavení daného bytu.

Jakou velikost a dispozice?

I to je jedna z velmi častých otázek, které s výběrem správné nemovitosti k bydlení souvisí. Již dávno neplatí, že trendem jsou ohromné užitné plochy. Mnoho lidí myslí na praktičnost, a z ní plynoucí úspory – třeba za vytápění. Velmi vyhledávanou možností jsou i takzvané otevřené dispozice, označované jako „kk“, kdy máme propojený obývací pokoj se samotnou kuchyní.

Z hlediska konkrétních dispozici je třeba říci, že varianty 1+kk či 2+kk jsou ideální pro jednotlivce, nebo pro páry. V případě založení rodiny je ideální volbou klasika v podobě dispozic 3+kk, nebo 4+kk, což uspokojí i nejnáročnější klienty. Jak však uvádí realitní kancelář Remax, výjimkou nejsou ani požadavky na dispozici 5+kk, nebo dokonce 6+kk. I tyto možnosti ve zmíněné Praze 6 najdeme a často jsou spojeny s velkým luxusem, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty a jejich početnější rodiny, kdy má každý dostatek svého soukromí.

Kde nemovitosti hledat?

Máte-li ve všem téměř jasno, můžete se pustit do konkrétního výběru toho pravého bydlení pro vás. Samozřejmě nejsnadnější cestou je internet, kde doporučujeme začít své hledání na adrese: http://remaxnova.cz/. Právě zde najdete kompletní nabídku toho, co se na Praze 6 aktuálně nachází jak ke koupi, tak i pronájmu.

Remax Nova logo

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply