Zahradní domek není kůlna

zahradní altán, zdroj: www.zahradni-domky-chatky.cz

Pro práci na zahradě jsou nejlepší krásné a slunečné dny. Jenže ne všechny jsou takové. Jsou dny, které začínají nádherně, ale pak se přižene náhlá přeháňka a je to po práci. Co v takovém případě? Samozřejmě zbývá jediná možnost – někam se schovat a počkat, až se déšť přežene. A pokud se nechcete mačkat k sousedovi, je ideální mít na zahradě vlastní zahradní domek.

Většina zahradních domků je ze dřeva. U některých stavebních návrhů máte možnost dodání v panelech a stavebnicích, takže následná montáž je velmi primitivní a zvládnete ji sami. Kvůli zahradnímu domku nemusíte budovat hluboké základy, bohatě stačí plocha s udusaným štěrkem nebo betonová deska. Typů zahradních domů existuje takřka nekonečné množství, domek si navíc můžete navrhnout zcela podle svých vlastních představ. Můžete si vybrat zahradní domek podle velikosti, typu zastřešení nebo možnosti přistavění terasy. Jestli chcete malou kůlničku nebo domek na nářadí, altány nebo velké zahradní chatky a domky je celkem jedno, možnosti jsou neomezené. Ale to není všechno! Můžete si nechat přistavit zastřešené stání pro vaše auto. Pokud na zahradu berete děti, postavte jim dětský zahradní domek. Děti si v něm můžou hrát a vy se mezi tím budete věnovat zkrášlování zahrady a pečování o rostliny.

Pokud chcete mít místo jen na uložení pracovního náčiní a zahradního nábytku, tak pro vás bude nejvhodnější menší domek na nářadí. Tyto domky jsou díky své velikosti a nenáročnosti na postavení velmi levné. Domy navíc disponují širokými a vysokými vstupními dveřmi, také mají nízký práh, takže se nemusíte bát obtížných komplikací například při vyndávání těžké sekačky na trávu.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply