Jaké jsou aktuální trendy v zahradním nábytku?

Zahradní nábytek

Přemýšlíte o zahradním nábytku? V takovém případě se před vás staví hned několik zásadních otázek. Z jakého materiálu by měl být vyrobený? Dřevo, plast, nebo raději kov? Jak je na tom populární umělý ratan, co se kvality a ceny týče? Stejně tak je důležité rozhodnout se, jestli se má jednat pouze o menší sadu. V následujících řádcích se na zahradní nábytek podíváme podrobněji a pomůžeme vám zorientovat se v nepřeberné nabídce současného trhu.

V první řadě by měl zahradní nábytek ladit s okolním prostředí. Podle toho, k jakému účelu by měl sloužit, se rozděluje také na jídelní a relaxační.

Umělý ratan je obrovský hit

Obrovské popularitě se těší ratanový zahradní nábytek s pohodlným čalouněním. Vyznačuje se vysokou odolností proti UV záření, zvládá i špatné počasí, tak ho nemusíte schovávat pod střechu. V neposlední řadě vyniká stálobarevností a dlouhou životností. Konstrukce je hliníková, aby byla zajištěna dostatečná stabilita a pevnost. Ratanový nábytek je sice dražší, nicméně investice se vyplatí.

Zahradní nábytek

I kov má své příznivce

Pokud patříte mezi milovníky nadčasových materiálů, nadchnou vás kovové zahradní stoly a židle. Dávejte si pozor na to, aby byl kovový nábytek odlehčený, protože se s ním mnohem lépe manipuluje. Povrchová úprava zabraňuje korozi, navíc takový materiál není náročný na údržbu.

Plast je nezničitelný

Hledáte spíše levnější řešení? V takovém případě je pro vás jako stvořený plastový nábytek, jenž vydrží dlouhá léta. Dávno jsou pryč doby, kdy byl plastový nábytek nevzhledný, výrobci se zaměřili i na estetickou stránku.

Dřevo z módy nevyjde

Dřevo je materiál, jenž přirozeně zapadne do prostředí zahrady. V posledních letech se do popředí prodírají především tropické dřeviny, které nejsou tak náročné na údržbu, a navíc zvládnou větší nápor než české dřeviny. Počítejte však s tím, že jednou za čas je nezbytné nábytek natřít ochranným lakem.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply