Zahradní pergola se zastřešením nebo bez něj?

pergola

Kocháte se rádi pohledem na vaši zahradu? Rádi si sednete do oblíbeného koutku zahrady a jen tak relaxujete nebo si povídáte s rodinou a přáteli? K takovýmto účelům je naprosto ideální zahradní pergola, která slouží jako místo k odpočinku. Díky různým variantám můžete zvolit stavbu dle vašeho vkusu a stylu. Existují pergoly s hustým i s řídkým mřížovým. Husté mřížoví zajišťuje větší soukromí, řídké zase umožňuje lepší růst popínavým rostlinám.

Pergoly by měly být postaveny v takové části zahrady, odkud je na ní pěkný výhled nebo je zde například venkovní krb. Může být také postavena hned u domu a být tak přechodem mezi zahradou a vnitřní částí vašeho bydlení. Větší pergoly se zpravidla staví z kamenných nebo cihlových sloupů, ty menší pak ze dřeva. Další možností je potáhnout dřevo kovem nebo plastem, stavba se pak lépe udržuje a takto postavená pergola je velmi odolná. Nevýhodou je ovšem větší cenová náročnost. K pergole pak můžete vysadit různé druhy popínavých rostlin, až pořádně vyrostou, vytvoří tak kouzelnou atmosféru a navíc zahradní stavbu ozdobí. A i bez těchto rostlin vypadá každý pergola v zahradě nádherně.

Pokud se rozhodnete pro zastřešení pergoly, tak rozhodně použijte polykarbonátové desky. Tyto desky jsou lehoučké, ale přitom odolné. Nabízejí se v čirém nebo mléčném provedení, obě však zamezují prostupu UV záření. Takto zastřešené pergoly perfektně chrání před deštěm a větrem. Díky tomu je můžete pojmout jako takový venkovní obývací pokoj.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply