Pergoly, ideální místo na setkání s přáteli

pergola

Udělejte si vaší zahradu příjemným místem k odpočinku a posezení s přáteli. Pergoly jsou ideálním místem takových aktivit. Díky stavebnicovým systémům ve kterém jsou pergoly dodávány záleží pouze na vašich potřebách, protože způsobů jak bude vypadat vaše pergola je mnoho.

Pergoly se hodí především v krásným jarních a letních měsících, kdy trávíme na zahradě velké množství času. Kvalitní pergoly mohou sloužit nejen jako místo odpočinku a trávení volného času, ale také jako samostatná jednotka na vaší zahradě či dokonce oplocení. Hustá mříž na bocích umožní růst popínavým rostlinám a znemožní tak výhled do vaší pergoly dychtivými sousedy.

Pergoly mají i další užitek a to především v letních měsících za horkého parného počasí, kdy je možné se ukrýt před poledním sluncem. Můžete si tak odpočinout ve venkovním prostředí, ale zároveň budete ochránění před slunečními paprsky. Pergoly slouží i při zcela opačném počasí, tedy pokud bude dešťová přeháňka sužovat vaši zahradu vy se můžete v klidu schovat ve vaší pergole. Střešní krytina je nejčastěji vyráběna z makrolonu, ondexu či rákosu což zajišťuje její vysokou životnost.

Tvary pergol

Existují různé tvary pergoly. Nejčastěji se setkáváme s dvojící rohových pergol a klasických obdélníkových pergol. Rohové pergoly slouží především k vyplnění rohového prostoru vaší zahrady, kam mohou krásně zapadnout. Klasické obdelníkové pergoly slouží naopak k zviditelnění ze všech stran a tak se nejčastěji vyskytují na volném prostranství zahrady. Vždy je ale možné tvar a rozměry pergoly připravit na míru vaší zahradě.

Pergoly jsou dodávány jako stavebnice a každý alespoň trochu zručný muž si jej dokáže sám postavit. Ukotvení nesamostojné pergoly je prováděno pomocí zapichovacích trnů nebo betonáží kotvících prvků profilu H.

Návrhy pergol

Chcete-li mít pergolu přesně dle vašich představ je poradenství důležitou součástí koupě. Nejdříve je nutné firmě dodat základní rozměry a představy, které by vaše pergola měla mít. Dle těchto základních informací vám pracovníci firmy vytvoří grafický návrh, který je možné dále rozvíjet a konzultovat do konečné podoby. Díky školení a realizaci několika stovek pergol si můžete být jisti profesionálním přístupem a zkušenostmi. Návrhy pergol jsou jen začátkem celého procesu, který může dle vašeho přání vyústit až v realizaci kompletní pergoly bez vaší nutné spolupráce.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Pergoly, ideální místo na setkání s přáteli”

  1. Danuska napsal:

    Zajímá mě zda existuje i nějaká mini pergola pouze pro dva lidi?

Leave a Reply