Žaluzie pro každou domácnost

screen unoal.cz

Žaluzie a rolety by měly být snad v každém okně. Jsou totiž užitečným pomocníkem, jehož služby se nedají docenit. Nejenom, že brání proniknutí slunečního svitu do vaší domácnosti, ve tmě mohou vytvořit perfektní tmavou kulisu. Lidský organismus je zvyklý na spánek ve tmě, jedině tak se může tvořit pro život nezbytný hormon melatonin. To ale kolikrát není možné, často nás totiž ruší světlo z pouličních lamp. Rolety nám navíc poskytují žádané soukromí, mohou nás uchránit od zvídavých pohledů sousedů naproti. Vybrat si můžete z mnoha provedení a materiálů. Záleží jen na vás, jakou máte představu a kolik chcete do žaluzií investovat.

Pokud se rozhodnete pro venkovní rolety, tak si určitě zjistěte, které mají nejlepší izolační vlastnosti. Díky tomu můžete ušetřit docela zajímavou částku na energiích. Rolety totiž budou zadržovat teplo uvnitř domu a nepustí ho ven. Spolu s dalšími opatřeními pro zateplení se může jednat o významné procento úspory. Venkovní žaluzie také chrání proti nepříjemnému hluku zvenčí a také proti prachu a dalším nečistotám.

Pokud máte pro to vhodné prostory, můžete zvolit i větší markýzy. Ty dokážou zastínit celé terasy, balkony nebo zimní zahrady. Zde je možné vybrat několik způsobů ovládání. Nejpohodlnější jsou zajisté dálkové ovladače nebo motorické spínače. Novinkou na trhu je i ovládání časově, světelné nebo větrné – pokud se spustí příliš velký vítr, markýza se sama zatáhne a vytvoří tak ochranu.

V létě bývá častým problémem při větrání hmyz, který vlétne do bytu nebo domu. Řešením jsou sítě proti hmyzu. Jsou prakticky neviditelné, přesto dokážou účinně zabránit mouchám a komárům, aby vlétli k vám domů. Sítě proti hmyzu můžete umístit do oken i do dveří.

screen unoal.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply