Jak rekonstruovat nemovitost

Screen Burinka.cz

Pokud máte starší nemovitost, s největší pravděpodobností bude potřebovat pořádnou rekonstrukci. Zpravidla se jedná o docela náročnou situaci, protože musíte zařídit spoustu věcí. Rekonstrukce domů by měla být záležitostí, která vaše bydlení zajistí na několik let dopředu. Čím důkladnější opravy a rekonstrukce, tím lépe. Je nutné začít od základů – vyměnit podlahy, rozvody a elektroinstalaci. To jsou základní věci. Pokud bydlíte v rodinném domě, není ještě od věci zkontrolovat střechu. Zatékání do podkroví není vůbec příjemná věc. Když budete mít toto hotové, můžete se pustit do dalších úprav. Změna dispozic, vymalování, nová kuchyňská linka, kompletně vyměnit koupelnu a toaletu. Poté může přijít na řadu i nový nábytek.

Z předchozího hrubého výčtu sami jistě usoudíte, že taková rekonstrukce nemovitosti může být velmi nákladnou záležitostí. Našetřit na ní může být otázkou několika let. Jenže stav některých bytů a domů je již ve velmi špatném stavu a čekat ještě kdoví jak dlouho by mohlo skončit katastrofou. Ideálním řešením tak může být úvěr, který můžete čerpat jak ve formě hypotéky nebo ze svého stavebního spoření.

Výhodou je, že banky i spořitelny nyní nabízejí velmi levné úvěry. Úroková sazba je momentálně na svém minimu, kde nebyla již řádku let. Vzít si teď hypotéku tak může chytrý tah, díky kterému ušetříte spoustu peněz. Po několika letech – záleží jen na vás, jak dlouhou zvolíte fixaci, jestli na tři, pět, deset nebo i více let – dojde k refinancování a vy si tak můžete opět vybrat, který bankovní institut vám nabídne nejlepší sazbu. Případně pokud si budete ještě odkládat peníze stranou, můžete udělat jednorázovou splátku či úvěr úplně splatit.

Screen Burinka.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Jak rekonstruovat nemovitost”

  1. Vaše bydlení napsal:

    Články čítam pravidelne, ale čoraz častejšie pribúdajú len holé texty s klúčovými slovami, chcelo by to pridanú hodnotu, niečo zaujímavé.

Leave a Reply