Venkovní rolety jako vhodné stínidlo pro váš dům

Na českém i zahraničním trhu se nachází široká nabídka nejrůznějších stínidel. Můžeme vybírat rolety, žaluzie, pergoly a řadu dalších výrobků. Některá stínidla jsou určena pro venkovní použití, jiná zase do interiéru. Mezi jednu z nejoblíbenějších variant patří venkovní rolety.

Proč je tolik oblíbený zrovna tento typ stínidel, si povíme v následujícím článku.

Výhody venkovního stínění

Vnitřní stínění má jednu velkou nevýhodu. Prostor mezi žaluziemi a sklem okna se velice snadno zahřeje. Díky tomu se zvyšuje teplota v místnosti, což je zejména v horkých dnech nežádoucí. Dochází k tomu v důsledku skleníkového efektu, kdy sluneční světlo proniká skrz okno k žaluziím. Část tepla je odražena od žaluzií zpět ke sklu, kde se prostor začne ohřívat a teplota proniká do pokoje.

Venkovní rolety zamezují tomuto jevu. Nejen, že odstíní sluneční světlo, ale také zachytí teplo, které zářením vzniká. Jelikož musí venkovní rolety a žaluzie odolávat povětrnostním vlivům, jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jejich konstrukce vyniká dlouhou životností. Navíc jsou venkovní stínidla velmi vkusným architektonickým doplňkem.

Venkovní rolety versus venkovní žaluzie

Žaluzie jsou oblíbené z jednoho prostého důvodu. Prostřednictvím pohyblivých lamel je možné regulovat světlo v pokoji tak, aby nebyl příliš tmavý a zároveň nás neobtěžovalo sluneční světlo při práci na PC nebo sledování televize.

Jestliže se slunce nachází vysoko na obloze, můžeme nechat lamely zcela roztažené, a přesto zabrání přímému záření slunečního světla do místnosti. Venkovní rolety jsou zase schopny absolutně zatemnit pokoj díky své jednolité ploše. Kromě toho slouží v chladném počasí jako izolace tepla a zároveň bezpečnostní prvek. Jsou totiž spolehlivou překážkou proti neoprávněnému vniknutí.

Široký sortiment kvalitní stínící techniky pro váš domov nabízí například společnost Climax.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply