Zelené nízkoenergetické bydlení

Vizualizace projektu 2barevné Letňany

Najít moderní bydlení v Praze, které by splňovalo veškeré podmínky na dobrou dostupnost MHD, občanskou vybavenost, kvalitu bydlení nebo energickou náročnost, není vůbec jednoduché. Ba je to přímo nemožné. Tedy aspoň do doby, než budou dostaveny nízkoenergetické domy v projektu 2barevné Letňany.

Tyto byty jsou naprosto ideální pro mladé lidi. Ptáte se proč? Hlavním důvodem je cena. Při zakládání rodiny není nikdy peněz nazbyt, to je všeobecná známost. Toto ekologické bydlení není o moc dražší, než ostatní byty. Budovy však spadají do energetické třídy B, což znamená, že spotřebovávají mnohem méně energie, než jiné nemovitosti. Tento fakt nejlépe poznáte na vyúčtování, které přijde od vašich dodavatelů energie. Úspora je velmi výrazná a investice do takovéhoto typu bydlení se vrátí během několika málo let.

Tyto nízkoenergetické byty navazují na předchozí projekt Barevné Letňany, během kterého vyrostly v této oblasti tři domy výrazných barev. Protože poptávka byla velmi vysoká, developeři se rozhodli pro další výstavbu. Celkem má být postaveno devět domů a to ve třech postupných etapách. Momentálně probíhá etapa první, při které se počítá se třemi hotovými domy. Toto zelené bydlení má být hotové na podzim letošního roku.

O tom, že zelené byty budou opravdu úsporné a energeticky nenáročné, svědčí i použitá technologie. Je zde zabudována vysoce vyspělá rekuperace vzduchu a tepla, díky kterému se zamezí zbytečným ztrátám tepla. Přitom se ale nemusíte bát, že byste doma neměli čerstvý vzduch – v bytě se každých deset hodin kompletně přemění vzduch, takže budete mít vždy pocit, že je čerstvě vyvětráno.

Více informací zjistíte na samotných stránkách projektu 2barevné Letňany

Vizualizace projektu 2barevné Letňany

Vizualizace projektu 2barevné Letňany, zdroj: www.2barevneletnany.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply