Zkuste změnu dodavatele energií a ušetřete

Elektřina / žárovka

Nebaví vás platit vysoké účty za energie? Snažíte se dodržovat všechna pravidla pro co největší snížení spotřeby elektřiny a plynu, ale na číslech na vyúčtování se to nijak neprojevuje? Na vině může být nevýhodná cena přímo od dodavatele. Zkuste se tak zaměřit právě na tuto možnost a porovnejte aktuální jednotkové ceny s tím, co nabízí konkurence. Možná budete překvapeni a pustíte se do změny dodavatele energií.

Když chcete nižší jednotkovou cenu

Velkých úspor za energie můžete dosáhnout s pomocí výběru takového poskytovatele, který má příznivé jednotkové ceny. Obzvlášť důležité je to hlavně ve chvíli, kdy odebíráte větší množství například pro velký rodinný dům nebo firemní budovu. Tehdy každá sleva na jednotkové ceně znamená výrazný rozdíl v celkovém vyúčtování a pro vás tedy úsporu. Levná elektřina totiž skutečně existuje, jen musíte vědět, kde hledat.

Úsporná opatření mají své limity

Jedním z důležitých faktorů pro snížení vyúčtování za energie je samozřejmě menší spotřeba. Proto se vyplatí nainstalovat úsporné žárovky. Pomáhá také pořízení nových spotřebičů, které mají výrazně menší nároky na elektrickou energii v porovnání se starými modely. Jenže i když všechny tyto zásady dodržíte, stejně se může stát, že cena za vyúčtování bude úplně stejná či dokonce vyšší. I to může být signálem, že je čas na změnu dodavatele energií.

Jak si poradit se změnou dodavatele energií

Naštěstí změna dodavatele energií není nic složitého. Kontaktujte nově vyhlídnutého poskytovatele a požádejte o cenovou nabídku na základě vámi předem zadaných hodnot běžné spotřeby. Při spokojenosti s výsledkem se směle pusťte do uzavření nové smlouvy. Levný plyn a elektřinu tak máte skutečně na dosah ruky. O záležitosti přepisu a odhlášení od starého dodavatele se již postará nová společnost. Více informací najdete na stránkách https://www.epet.cz/.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply