Keramické nože

Keramický nůž Santoku 15 cm

Keramické nože jsou hitem posledního roku. Jedná se o velice kvalitní kuchyňské vybavení, jehož životnost a vlastnosti předčí kdejaké ocelové nože. Využíváte-li kuchyň k denní potřebě, keramické nože by neměli chybět ve vašem vybavení. Díky trpělivé a speciální výrobě za pomoci nekompromisních materiálů se jedná o vysoce výkonný kuchyňský nástroj. Pojďme si společně udělat recenzi keramických nožů, kde se dozvíte jejich skvělé vlastnosti, výrobu, možnost koupě a také to na co si dát pozor při jejich používání.

Vlastnosti keramických nožů

Keramické nože splňují nejpřísnější výrobní normy a díky tomu můžeme říct, že splňují dnes již základní vlastnosti.

  • Nelepí se na krájené jídlo, povrch ostří není přilnavý
  • Je extrémně ostrý s dlouhou životností, keramické nože tak nemusíte dlouho brousit a krájení je pohádka
  • Díky vlastnostem a použitým materiálům jsou keramické nože chemicky imunní a žádným způsobem nereagují na krájené jídlo
  • Ostrost vydrží i několik let bez nutnosti nůž brousit. (Z nože se neuvolňují neviditelné mikročástice jako u nožů ocelových)
  • Keramické nože jsou extrémně lehké a mají vyvážené těžiště tak, aby krájení bylo co nejefektivnější a co nejméně náročné

Velice důežitou vlastností je také zdraví. Krájením ovoce a zeleniny se z keramických nožů neuvolňují žádné chemické částice, krájené jídlo tak zachovává svoji chuť a složení. Vědci také zjistili, že klasické a nekvalitní ocelové nože, nás připravý o vitamíny obsažené v ovoci a zelenině, keramické nože jsou vůči tomuto problému imuní.

Kde zakoupit keramické nože?

Kované nože - internetový obchod prodávající kvalitní keramické nože, stojany na keramické nože a další kuchňské vybavení. Nabídka několika druhů keramických nožů.
Keramický nůž víceúčelový 13 cm, Böker

Keramický nůž víceúčelový 13 cm
CENA: 1 349,-Kč

Keramický nůž Kuchařský 15,5 cm, Böker Bílý

Keramický nůž Kuchařský 15,5 cm
CENA: 1 889,-Kč

Keramický nůž 12,7 cm, Böker

Keramický nůž Deba 12,7 cm
CENA: 1 619,-Kč

Keramický nůž Santoku 15 cm

Keramický nůž Santoku 15 cm
CENA: 2 429,-Kč

Koupit Koupit Koupit Koupit

Keramické nože a jejich výroba

Keramické nože se vyrábějí z oxidu zirkoničitého při velkém tlaku a extrémních teplotách čítající až 1000°C až 1600°C a to vše po několik dní. Oxid zirkoničitý je novinkou ve světě materiálů, jeho tvrdost je extrémně vysoká a na stupnici dosahuje hodnoty 8,2. Například nejtvrdší nerost na planetě diamant dosahuje stupně 10 a ocel 5,7. Díky této extrémní tvrdosti jsou keramické nože broušeny pomocí diamantů, které mají velice podobné vlastnosti a složení.

Keramický nůž Kuchařský 15,5 cm, Böker Bílý

Keramický nůž

Ostří keramických nožů nepodléhá korozi. Jistě namítnete, že ocelové nože jsou nerezové a tudíž nekorodují. Podstatou nerezových nožů je ovšem snížení koroze, nikoliv její kompletní odstranění. Oxid zirkončitý má takové vlastnosti, které korozi nedovolují.

Samotné broušení keramického nože se provádí ve dvou fázích, první probíhá pod vodní hladinou, kde keramické nože dostávají svůj tvar. Druhou fází je jemné broušení, kde vzniká ostří a čepel nože tak, jak jej znáte. Držák nože se poté na ostří umisťuje pomocí ultrazvuku. Tím se dostáváme k problematice levných kopií, které mají držadlo pouze vlepené, to má menší životnost a často se od ostří vylomí.

Recenze keramické nože

Keramické nože jsou vynálezem, které se dost možná řadí mezi vynálezy století. Mimo zmíněných vlastností, bychom rádi ještě připomenuli jeho ostrost, protože ta je hlavní prioritou keramických nožů. Ostrost zůstává i po několika letech. Krájené křehké ovoce zůstává křehkým i po krájení. Díky ostrosti, kterou keramické nože nabízejí nedochází k deformaci potravy.

Keramický nůž Santoku 15 cm

Kvalitní černý keramický nůž

Nespočet výhod, myslím si, že je fair říci také nevýhody. Keramické nože ukládejte do stojanů. Zahozením do šuplíku s ostatními noži se vám životnost produktu rapidně snižuje. Mezi další nevýhodu patří jistě i vyšší cena, která se pohybuje od cca 800,-Kč. Za kvalitu se bohužel platí, pokud si ovšem spočítáte dlouhodobou investici, jistě se vám vyplatí. Keramické nože nedávejte do myčky, otírejte je vlhkým hadříkem a teplou vodou. V žádném případě s keramickým nožem nesekejte, ale pouze krájejte, to je jeho hlavní funkce a je třeba ji pečlivě zachovat.

Keramické nože ušetří vaši energii, čas a spoustu nervů při krájení masa, chleba, ovoce či zeleniny. Koupí kvalitního a originálního keramického nože uděláte něco pro své zdraví. Přesvědčete se na vlastní oči a zjistětě opravdouvou sílu keramických nožů.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply