Jak efektivně zrekonstruovat svůj byt

Stavebniny Bosta

Známe to všichni, rekonstruovat je mnohdy náročnější, než postavit něco nového. Zvláště u panelákového bytu to není žádná legrace, protože zde ještě budete poslouchat neustálé stížnosti sousedů na hluk. Co vlastně kompletní rekonstrukce bytu obnáší a kde začít?

Velkým nešvarem panelových domů bývá umakartové jádro, které z estetického i praktického hlediska je v současné době naprosto nevyhovující. Velmi často bývá zdrojem plísní a tím může způsobovat zdravotní komplikace. Jediným účinným řešením bývá přestavba bytového jádra.

Nejprve je nutné si zjistit typ jádra a poté naplánovat rozvržení a zvolit vhodné stavebniny pro výběr materiálu a stavební techniky. Vše se neobejde bez papírování, musíme si předem vyřídit všechny formality a podepsat smlouvu. Ze všeho nejjednodušší obrátit se na firmu, které se o vše postará.

Objednejte si profesionální firmu

Samotná přestavba začíná tím, že se vybourá staré bytové jádro a zlikviduje se s ním spojený odpad. Poté se doveze stavební materiál a může se začít s výstavbou nového jádra. Z podlahy se nejprve odstraní zárubně a poté se může začít s vyzdíváním.

Pokud Vás trápí vysoká vlhkost, je v tomto případě vhodná sanace zdiva a hydroizolace zdiva, jenž Váš dům či byt zabezpečí proti vlhkosti, která je tak velmi důkladně odstraněna. Nyní je potřeba spojit příčky se stropem polyuretanovou stavební pěnou. Dále přijdou na řadu rozvody elektřiny, vody, odpadů a topení.

Když je tohle vše hotové, udělají se zednické práce. Obkládání stěn koupelny a kuchyně budou následovat. Zároveň je vhodné provést sádrování a broušení sádrokartónů a srovnání podlahy. Pokud jde vše podle plánu, je možné nyní zasadit vanu a WC.

Základ je hotov a na řadu přicházejí kompletace a montáže koupelny a kuchyně. Firma by nakonec měla po sobě zahladit stopy, upravit všechny nedodělky a odvézt zbytky stavebního odpadu. Konečný úklid a zútulnění bytu už závisí čistě na vás.

Stavebniny Bosta - areál

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply