Jak prodat byt?

Nemovitost

Pokud vlastníte byt, který již dále nevyužíváte a chcete ho prodat, pak je třeba se pečlivě připravit na několik věcí. Samotný prodej bytu se dělí na tři fáze, tedy na nalezení toho pravého zájemce, na vyřízení všech právních a administrativních formalit a nakonec převod bytu. Jenže to zdaleka není všechno.

Jestliže prodáváte byt, musíte si nejprve ze všeho pořídit úřední potvrzení, že nemovitost skutečně patří vám. To se dá snadno zařídit na katastrálním úřadě, v reality byznysu je to celkem běžná věc. Další krok je již poměrně obtížný. Je třeba stanovit správnou cenu bytu. Zde musíte být maximálně opatrní, protože snadno můžete šlápnout vedle. Když určíte cenu příliš nízko, budete si později vyčítat, že jste dostali málo peněz, když zase nasadíte vysoko, tak byt prodáte jenom obtížně. V této situaci je nejlepší využít služeb odborníka, který váš byt ocení s ohledem na momentální trh.

Když máte již všechno vyřízeno a byt vypadá upraveně, můžete jej začít nabízet. Inzertních možností existuje mnoho a vy si tak můžete vybírat z internetových portálů nebo z klasického tisku. Jakmile vaši nabídku uveřejníte, můžete začít očekávat příliv zájemců. Ti budou volat kdykoliv a budou mít spoustu otázek, proto na to buďte připraveni. Počítejte také s tím, že ne všichni přijdou na domluvenou schůzku. Někdo si také byt nechá ukázat a pak prohlásí, že se mu nelíbí.

Všechny tyto procedury a nepříjemnosti si ovšem můžete ušetřit, když prodej bytu zadáte realitní kanceláři. Třeba Realitní kancelář Evropa je jednou z největších u nás a poskytuje velmi kvalitní a rychlé služby. Zvláště pokud potřebujete provést prodej bytů Praha, tak RK Evropa vám bude velmi nápomocna.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply