Jak ušetřit peníze v domácnosti? Využijte tepelné čerpadlo

logo Daikin Altherma

Vytápění bytového či rodinného domu je vždy největší položkou výdajů každé domácnosti. Není výjimkou, že rok od roku se ceny tepelných energií a vytápění zdražují. Abyste zbytečně nevyhazovali své těžce vydělané finanční prostředky, je tu naopak možnost, jak je ušetřit. Stačí si pořídit efektivní tepelné čerpadlo do domácnosti.

K čemu jsou tepelná čerpadla?

Tepelné čerpadlo je moderní systém, který se stále častěji využívá u novostaveb a nízkoenergetických domů. Využit bývá i při rekonstrukcích starších staveb.

Co tedy zvládnou tepelná čerpadla?

  • ohřívají užitkovou vodu, kterou lze následně využít v koupelně nebo kuchyni
  • vytápí interiérové prostory cenově dostupnou cestou
  • v letních měsících dokáží navodit v interiéru příjemné klima, podobně jako klimatizace
  • to vše za nepoměrně slušné finanční objemy

Vždy ale záleží na typu tepelného čerpadla, který si pořídíte. Záleží na jeho výkonu a vlastnostech. Vždy tedy doporučujeme zjistit si o dané firmě a výrobci co nejvíce informací. Pokud se vám zjišťovat nechce, můžeme doporučit tepelná čerpadla značky Daikin.

Tepelná čerpadla Daikin

logo Daikin Altherma

Jaké nabízí Daikin typy tepelných čerpadel?

  • tepelná čerpadla vnitřní a venkovní. Rozdíl je pouze v tom, jaké prostory můžete pro čerpadlo využít. Nezapomeňte však, že tepelné čerpadlo je hlučnější systém.
  • systém tepelného čerpadla. Využívají se například voda-voda, vzduch-voda, země-voda a další varianty.
  • tepelná čerpadla nástěnná či klasická. Znovu volte podle vaší dispozice prostoru a hlučnosti.

Kolik mohu ušetřit?

Možná se ptáte, kolik mohu instalací tepelného čerpadla ušetřit. U některých staveb vyšli úspory i v řádu desítek tisíc korun, avšak přesnou částku vám vždy dokáže orientačně vypočítat kalkulačka nebo ověřený prodejce.

Avšak jen taková malá poznámka. Doba jde kupředu a tepelná čerpadla jsou dnes součástí moderních novostaveb, které jsou natolik nízkoenergetické, že cena nákladů na bydlení je oproti běžný domům několikanásobně nižší. Tepelné čerpadlo tomu velmi pomáhá, a tudíž by mohlo být řešením i pro vás.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply