Malujeme Duluxem

Dekorace

Čas od času nastane chvíle, kdy je třeba obměnit povrchové barvy interiéru a znovu vymalovat. Ne vždy to je příjemná procedura, zpravidla je s tím spojená obtížná ochrana nábytku. Navíc samotný nátěr barvy se nemusí úplně vždy povést a může při tom vyvstat několik problémů. Poradíme vám teď několik užitečných tipů, jak vymalování interiérů provést rychle a bezbolestně.

Jestli je to třeba, tak sestěhujte veškerý nábytek doprostřed místností a tam ho překryjte plachtou. Okna, dveře a jiné nepřemístitelné věci zakryjte rovněž plachtou nebo přelepte samolepící páskou.

S malováním začínejte vždy u stropu. Barvu nanášejte v souvislých pruzích o šířce zhruba jednoho metru. Abyste se vyhnuli šmouhám, tak si zajistěte dobrý přístup světla, na stropě nesmí být žádný stín.

Barva se nanáší štětcem nebo válečkem. Použití válečku je jednodušší a rychlejší, může se však stát, že se na něj nalepí stará barva, proto je třeba zeď dobře očistit před začátkem malování. Hladký vzhled zajistí jemnější válec s drobnými vlákny, delší vlákna naopak zanechají drsnější povrch. Na rohy a okraje dveří použijte menší váleček nebo štětec. Pokud používáte štětec, namočte ho před začátkem malování do vody, štětiny tak budou jemnější.

Důležitý je také výběr barvy. Samozřejmě prvotní hledisko výběru je odstín, ale neměl by být jediný. Je třeba také zjistit, na jaký povrch se mohou nanést, jak jsou syté a podobně. Na trhu existuje velká řada značek, my vám však z vlastní zkušenosti doporučujeme barvy Dulux.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply