Jak vybrat svářečku?

Vybrat tu pravou svářečku dnes nemusí být zase až tak jednoduché. Důvodem je především to, že sortiment je poměrně bohatý a ne každý se dokáže zorientovat. Problémem může být i váš nedostatek zkušeností. Společně se tedy podíváme na to, jak vybrat skutečně ideální svářečku.

Rozmyslete si, jaké materiály budete svařovat

To je jeden z nejdůležitějších kroků, které v tomto ohledu hrají roli. Je totiž nutné říci, že ne každá dostupná svářečka se dokonale hodí na určitý typ materiálů.

Jsou sice takové všestranné varianty, ale rozhodně nejsou to jediné, co aktuálně na trhu najdete. Proto je dobré primárně popřemýšlet nad tím, zda hlavním materiálem bude:

  • ocel běžných rozměrů,
  • ocel problematických tloušťek,
  • hliník a různé slitiny.

Svářečku vybírejte podle typu a funkce

Svářečka CO2 BT GW 190 D Einhell

Svářečka CO2 BT GW 190 D Einhell, zdroj: www.svartop.cz

Druhé kritérium výběru, které vám může pomoci vybrat dokonalou svářečku s ohledem na vaše potřeby, je výběr podle typu a funkce.

Pokud se podíváme na základní rozdělení, musíme začít variantou MMA. Jedná se o metodu ručního svařování elektrickým obloukem, kdy je používáno obalovaných svařovacích elektrod.

Druhá možnost, která existuje, nese označení MIG-MAG. Jde o metodu, kdy je přídavný materiál plynule dodáván do místa sváru. Do této sekce může samozřejmě patřit známá a poměrně využívaná svářečka CO2. Jedná se o technologii, která je využívána hlavně u slabých plechů, různých jeklů, nebo třeba i v rámci výroby, nebo opravy automobilových karoserií.

Vsadit na odborníka při výběru svářečky se vyplatí

Třetí naše rada spojená s výběrem svářečky se týká toho, že je dobré obrátit se na odborníka. Proč? Jelikož vám nejenom může dobře poradit s ohledem na vaše potřeby, ale máte u něho i jistotu bohatého výběru. A to primárně takových svářeček, které budou kvalitní. I toto je třeba řešit. Zvláště v době, kdy trh zaplavují různé „noname“ značky s pochybnou pověstí. Mezi jednoho z profesionálů můžeme zařadit třeba internetových obchod Svartop.cz.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply