Jak vymalovat byt

Dekorace

Oživení vašeho interiéru nemusí být pouze koupí či přemístěním nábytku a dekorací, ale také novou barvou vaší zdi, která dokáže rozzářit a téměř kompletně změnit vzhled vašeho pokoje. Vymalování pokoje nemusí vždy probíhat podle vašich představ. Připravily jsme pro vás zajímavé rady, které vám mohou malování pokoje usnadnit. Jak vymalovat byt? Podívejte se.

  • Před začátkem malování je třeba si vybrat barvu. Existují barvy, které se ředí, ředěné a také existují obchody, kde vám namíchají barvy dle vašich představ.
  • Vymezte si spoustu času. Malování bytu není záležitostí několika hodin. Některé barvy kryjí až po opakovaném nátěru. Ten je nutné nejdříve nechat důkladně zaschnout.
  • Po výběru barvy je třeba odstranit nábytek od stěn, které budete malovat. Nejlepším řešením je vynést co nejvíce věcí z pokoje, ostatní části nábytku schovat pod igelitový obal. Budete-li malovat i strop, myslete na to, aby jste nemuseli nábytek stále přesouvat.
  • Dle mých zkušeností je celkem jedno od jaké stěny začnete, ale postupem času vás to bude bavit čím dál méně. Začněte tak těžšími prostory, výklenky, stropem a viditelnými místy. Mnoho lidí doporučuje začínat malovat byt od stropu a také z prava do leva, abychom se mohli opírat o ještě nenamalované části stěn. Leváci udělají přesný opak. Doporučujeme se také malovat za denního světla, kde vám napadají na stěny stíny.
  • Doporučujeme barvu zředit před samotným malováním bytu. Důkladně také barvu míchejte, mnohdy stačí barvu nepromíchat a ta chytne zcela jiný odstín. Na tmavé podklady je potřeba provést minimálně dva nátěry, poklad by totiž mohl přes nový nátěr prosvítat. Mezi nátěry bychom měli při teplotě kolem 24 stupňů čekat minimálně 4-5 hodin než první nátěr kompletně zaschne.
  • Větší plochy malujte válečkem, který vám usnadní vaši práci a ušetří spoustu času. Plochy s horší dostupností malujte štětci různých velikostí, které zakoupíte v jakémkoliv větším obchodě za pár korun. Máte-li štětce již používané, před malováním je mamočte do vody. Štětiny povolí a změknou. Malování je poté mnohem snažší. Při malování štětcem, důkladně otírejte namočený štětec o okraj plechovky.
  • Při nátěrech je nutné vždy přetřít vedlejší pruh aby nevznikali tzv. „kocouři“ neboli pruhy s větší vrstvou barvy. Zeď poté nevypadá příliš lákavě.
  • Mokrá barva zanechává jiný odstín než barva suchá. Zdáli se vám barva příliš tmavá, myslete na to, že výsledná barva může být mnohem světlejší. Jak bude barva doopravdy vypadat zjistíte nátěrem malé plochy a následným počkáním až barva kompletně uschne. Volte takové plochy, které nejsou ve vašem pokoji příliš vidět.
  • Buďte připraveni na nepořádek. Malujete-li poprvé vaše podlaha nezůstane bez známek znečištění. Doporučujeme si podlahu kompletně zakrýt velkými igelity či starými novinami, které poslouží stejnému účelu. Spoustu práce si také ušetříte zakrytím zásuvek a dalších nerovností oblepením papírovou lepenkou. Ta udrží vaše místa čistá, veškerá barva zůstane na lepence, kterou poté jednoduše a opatrně strhnete. Místa, kde lepenka překryla i kus zdi opravíte malbou malým štětečkem.

Doufáme, že jsme vám trochu usnadnily myšlenky jak vymalovat byt. Vězte, že to není snadnou záležitostí, ale každý člověk, který vlastní byt by si jej měl vyzkoušet a poté přehodnotit, zda není lepší si pozvat malíře pokojů.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply