Jaký sedací nábytek?

Kancelářské křeslo

Máte sedavé zaměstnání? Tak to je pro vás zásadní výběr správné kancelářské židle. Možná vám to tak nepřijde, ale uvědomte si, že je to místo, kde strávíte velkou část dne. Správný posez má totiž vliv jak na vaši práci, tak i na celkovou tělesnou kondici a zdraví. Proto rozhodně nepodceňujte výběr vhodné kancelářské židle a dlouhodobě se vyplatí do kvalitního sezení investovat. Vždyť zdraví máme pouze jedno.

Jak vybrat vhodnou kancelářskou židli?

Kancelářské křeslo

Foto: atan.cz

Všechny kancelářské židle a křesla by měly splňovat následující kritéria. Musí vám nabídnout především stabilní a pevnou konstrukci, která je vhodná pro vaše tělo. Když sedíte celý den na židli, je pro vás určitě důležité hlavně pohodlí, a to v jakékoliv pozici.

Zároveň by se vám z ní však mělo dobře vstávat, i když se pořádně opřete. Rozhodující je proto sedák. Ten musí být dostatečně prostorný a zároveň i anatomicky tvarovaný. Neměli byste sedět na příliš měkkém, ale ani na příliš tvrdém podkladu. A hlavní funkcí je výšková nastavitelnost sedáku. Při sezení musíte celou plochou chodidel dosáhnout na zem.

Další nezbytnosti

Dalším důležitým prvkem je opěradlo. I to by mělo být anatomicky tvarované, a to především v oblasti beder, jinak dochází ke křivení páteře. Ty nejkvalitnější kancelářské židle a křesla nabízejí dokonce i opěrku hlavy. U opěradla hraje důležitou roli také materiál. Měl by vám být příjemný na dotek a zároveň musí být i prodyšný, abyste se při sezení nepotili.

Co se týče opěrek rukou, tam stačí pouze to, aby byly výškově nastavitelné. Důležitou a často opomíjenou součástí kancelářských židlí je také podvozek. U něj jsou důležité především pevnost a stabilita. Výhodou je i kolečková výbava, která umožňuje snadný pohyb židle dopředu, dozadu a do stran.

Pokud jste tedy podle předchozího výčtu zjistili, že máte zcela nevyhovující kancelářskou židli a potřebujete novou, určitě navštivte internetové stránky společnosti nábytek ATAN.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply