Šatní skříně – nábytek, bez kterého se neobejdeme

Logo DonaShop

Šaty dělají člověka – to je známá věc. Každá správná parádnice ví, jaké barvy se k sobě hodí, kdy zvolit sportovnější outfit a kdy se naopak hodí cosi nadčasového či klasického. Potíž však někdy bývá ne v nedostatku dobře padnoucích šatů, elegantních kostýmků a halenek mnoha barev a typů, ale spíše s místem kam to vše uložit. Obvykle bývají skvršky ukládány v prostorných šatnících v ložnici. Poslední dobou získávají na oblibě samostatné místnosti zřizované za konkrétním účelem uložení všech typů oblečení – šatny.

Vkusná a prostorná skříň pro každý typ oblečení

Šatní skříně jsou jedním z mála nábytku, který se v ložnici vedle postele a nočního stolku objevuje, a proto v první řadě usilujeme o to, aby jejich vzhled zapadal do celkového interiéru. Dřevěný materiál pěkně ladí s ostatními komponenty v přírodním stylu. Bílá barva působí romanticky a krásně se vyjímá v pokoji vymalovaném pastelovými barvami. Posuvné dveře ušetří kus místa, zrovna tak jako zrcadlo dokáže opticky udělat divy ve stísněném, případně nedostatečně prosvětleném prostoru. Vnitřní uspořádání je vhodné dělit na šatovou tyč, kam lze zavěsit delší kabáty, šaty a oděvy, kde chceme zabránit jejich pomačkání, a na příhrádky, kam složíme běžné svetříky a trička.

Dostatek místa od podlahy až ke stropu

Šatna většinou slouží pouze pro uložení oblečení a obuvi. Správně ji zařídit je vskutku umění. Záleží na prostoru, který máme k dispozici, obecně se však doporučuje pořízení poličky na boty, případně celého botníku, šatní tyče a příhrádek pro ostatní druhy oděvů. Tyč, kam zavěšujeme ramínka s vyžehlenými košilemi, halenkami, ale i kostýmy a saka, může figurovat v místnosti sama o sobě. Je-li součástí skříně, jsou oděvy více chráněny před možným zaprášením a jiným umazáním. Skříně do šatny se vyrábějí v mnoha rozměrech a můžeme si zvolit takovou, která přesně zapadne do zvoleného prostoru. Rovněž vzdálenost mezi vnitřními policemi je důležitá. Neměla by být příliš velká, aby se oblečení nemačkalo, ale zároveň dostatečná.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply