Jakými briketami lze dnes vytápět?

Dřevěné brikety, zdroj: www.optimop.cz

Nejenom elektřina, plyn, nebo snad tepelná čerpadla. Současné možnosti spojené s vytápěním totiž zahrnují také kotle na tuhá paliva. Ty nemusí sloužit nutně jenom k topení uhlím, jelikož ještě o něco lepší variantou jsou dřevěné brikety. Tedy unikátní výrobek, který se vyrábí z obnovitelného zdroje a jehož základem jsou hlavně zbytky, vzniklé při zpracování dřeva.

A jelikož nejsou využívána žádná pojiva a briketa vznikne hlavně díky tlaku, jedná se i o ekologický způsob vytápění. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.

Klasické válcové brikety

Ty dnes patří mezi ty nejznámější varianty, které vůbec na trhu jsou. Jak už vyplývá z jejich samotného názvu, mají tvar válce. Ten může být buď klasický, nebo se může jednat o válec s dírou uprostřed. Takový typ nejenom že usnadní samotný zátop, ale zajistí také lepší prohořívání.

Tyto dřevěné brikety se dnes mohou vyrábět z široké škály dřevin. Mezi nejznámější určitě patří varianty smrkové, borovicové, ale stejně tak i typy, které jsou tvořeny směsí dřeva listnatých stromů. Jistotou je, že daný typy splní vaše očekávání nejenom na ekologické, ale také na ekonomické vytápění.

Dřevěné brikety, zdroj: www.optimop.cz

Dřevěné brikety, zdroj: www.optimop.cz

Brikety s označením RUF

Tento typ je pro mnohé poměrně neznámý, ale přesto patří mezi dobrou volbu. Charakteristikou těchto briket je nejčastěji jejich obdélníkový tvar. V mnoha případech jsou tvořeny také jemnou frakcí, což zajistí delší dobu hoření a mimo jiné také menší množství odpadu – tedy popela. Škála dřevin, ze kterých se mohou vyrábět, je i v tomto případě široká. Mohou být vyrobeny z dřeva bukového, ale stejně tak není výjimkou, pokud je jejich základem kombinace smrku a borovice.

Nízké ceny briket jsou samozřejmostí

Co s danou nabídkou briket ale také souvisí, to je jejich nízká cena. A to jak ta standardní, tak i na zvýhodněná, pokud hledáte akce na dřevěné brikety. Díky tomu lze získat tunu kvalitních briket i za ceny, které velmi lehce přesahují částku 5 500 korun českých.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply