Vibrační brusky

Vibračníbruska.cz

Vibrační brusky jsou typem nářadí, který nesmí chybět v žádné pořádné dílně. Používá se při broušení a renovaci dřevěných povrchů, broušení starých nátěrů a zkrátka pro hladký úběr materiálu na potřebných plochách.

Při broušení využívá vibrační bruska tzv. vibrační pohyby brusného nástroje, což umožňuje úběr materiálu do velmi hladkých ploch. Pracují kmitavým pohybem, což umožňuje nejen hladký úběr materiálu , ale také hladší povrchovou úpravu.

Při broušení dochází k úběru materiálu a tedy i uvolňování částic do pracovního prostoru. Lepší (čti v tomto případě dražší) vibrační brusky mají integrovaný lapač prachu, který zajistí čistotu vaší práci, ale také prostoru a zdraví.

Vibrační brusky jsou účinným nástrojem, při kterém můžete kontrolovat řadu vlastností. Například přítlak na broušenou plochu a tak úběr materiálu, stejně jako nastavitelnou rychlost.

Někteří lidé se snahou ušetřit finanční prostředky využívají k broušení ploch vrtačky s nástavci na brusné papíry. Tato metoda je účinná pouze v případě, že požadujete hrubé broušení materiálu a ani tak není výsledek práce dokonalý. Vibrační brusky jsou na úpravu ploch vhodnější. Ušetří vám následný čas při pracích a dohlazování povrchů. Práce s vibrační bruskou je mnohem dynamičtější a efektivnější.

Lépe vybavené vibrační brusky jsou nazývány také jako brusky excentrické, jež mají o jednu vlastnost více. Nejenže brusným papírem vibrují, ale současně i rotují do oblouků a vytvářejí tak ještě hladší povrch broušeného materiálu.

Chcete si i vy zakoupit vibrační brusku do své dílny? Učinit tak můžete například v internetovém obchodě Ruční-nářadí.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply