Plynové grily pro grilování bez kouře

Gril Weber Compact Kettle 57

Spousta lidí nedá dopustit na grily na dřevěné uhlí. Tvrdí, že chuť masa z tohoto grilu je prostě jedinečná. To může být pravda, jenže jsou situace, kde je využívání takového grilu spíše obtíží. Můžete mít problém s podpálením uhlí, často je třeba využívat speciálních podpalovačů nebo papíru. Zahradní gril na dřevěné uhlí ze začátku také dost kouří, což může popudit sousedy. Přece jenom ne každému ve vašem okolí to bude vonět, pokud navíc pověšené čerstvě vyprané prádlo, tak může dojít i k sousedským neshodám. Řešení těchto situací mohou nabídnout plynové grily. Vy si připravíte vaše oblíbené grilované jídlo, které je rovněž mnohem zdravější než z grilu na dřevěné uhlí a přitom nebudete obtěžovat sousedy. Tomu se říká princip výhra – výhra.

Plynové grily čerpají plyn z propan – butanové láhve, takže je zde třeba opatrné manipulace. Jinak ale poskytují spoustu výhod. Jednou z nich může třeba rychlost ohřevu. Plynový gril je skutečně zahřátý velmi rychle a takřka okamžitě na něm můžete začít opékat maso. To zvyšuje zdravotní nezávadnost jídla, protože čím kratší dobu se maso opéká, tím méně stihne nachytat zdraví nebezpečných látek. Plynový gril navíc neprodukuje žádný kouř. Máte možnost okamžitě regulovat plamen a tím i teplotu grilu. Maso tak můžete připravovat zcela podle vašich představ, navíc se vyhnete nechtěnému připálení. Pokud se zrovna věnujete něčemu jinému, prostě ztlumíte plamen.

Poslední dobou jsou také oblíbené grily s takzvanými lávovými kameny. Tyto kameny pocházejí, jak napovídá název, z pohaslých sopek a jsou zahřívány pomocí plynového hořáku. Lávové kameny jsou schopny absorbovat uniklý tuk kapající z masa a tím přispívají k zdravotní nezávadnosti masa. Pokud chcete skutečně kvalitní plynový gril, tak vám můžeme doporučit grily weber.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply