Rady pro zateplení domu

Ilustrační foto: Reality

Pokud se chystáte na stavbu domu, tak možná vybíráte způsob vytápění. V dnešní době je třeba zvolit správně, protože neefektivní způsob může mít za následek vyhození tisíců korun každý rok. Jenže než způsob vytápění je důležitější, jak je samotný dům schopen teplo udržet. To se může zajistit již při samotné stavbě nebo pomocí jednoduchých dodatečných úprav. Je třeba zjistit, kudy teplo uniká nejvíce a tato slabá místa pak pořádně utěsnit. Zpravidla se jedná o netěsnící okna nebo o propustnou fasádu. Řádným zateplením pak můžete ušetřit až desítky procent tepelné energie a zajistit tak svému domu nálepku ekologické stavby, která navíc spoří peníze.

Na fasádu se jako jeden z nejpoužívanějších materiálů používá extrudovaný polystyren nebo fasádový polystyren. Ten by měl mít tloušťku přizpůsobenou vašim konkrétním potřebám. Samozřejmě platí, že více, tím lépe, je třeba ale mít na paměti, že se to také projeví na ceně a někdy mají nadbytečné centimetry jen minimální vliv na úsporu energie. Jedním z nejlepších českých výrobců zateplovacího polystyrenu je firma Styrotrade. Jako jiné možnosti zateplení domu se může použít například perlinka neboli síťovaná mřížka, která se rozvine po celé fasádě. V některých případech se může využít i výhod, které poskytuje sádrokarton. Ten disponuje nízkou váhou, takže může být použit na jakýchkoliv konstrukcích, aniž by nějak zatížil základy domu. Navíc poskytuje i výborné zvukové izolační vlastnosti.

Jako výborné řešení pro zamezení úniku tepla se jeví i plastová okna, která by měla být instalována snad již v každých domech. Nejenže překvapí nízkou pořizovací cenu, ale hlavně mají perfektní vlastnosti, které potěší všechny majitele domů.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply