Základní informace o zateplení

Nemovitost

Zateplení domu provádíme pokud chceme ušetřit finanční prostředky. Díky zateplení výrazně uspoříme energii, kterou jsme nuceni produkovat během vytápění domácnosti. Tím ovšem výčet výhod nekončí. Zateplením domu vytvoříme uvnitř místnosti zdravější a kvalitnější prostředí pro život. Díky dobré izolaci se také zamezuje tvorbě plísní. Koneckonců v případě zhodnocení vaší nemovistosti stoupne po instalaci zateplení její tržní hodnota.

Zateplení fasád

Zateplení fasády je společně s výměnou oken nejčastějším druhem úspory energie při topení. Zateplením fasády získáme nejen lepší izolační vlastnosti, ale při správném použití dokážeme ušetřit až 60% nákladů za vytápění.

Zateplení střechy

Až 15% unikající energie lze ušetřit, pokud se rozhodneme podstoupit zateplení střechy. Ta většinou bývá obsažena v komplexním řešením zateplení celého domu. Že se jedná o celkem důležitou součást zateplení vyzdvihuje také fyzický zákon, který říká, že teplý vzduch směřuje vzhůru a v případě nezateplení střechy uniká ven.

Zateplení oken

Nejčastějěji prováděné zateplení je výměna oken. Ta je díky menším finančním nákladům velice oblíbená. Dnes si můžete vybrat z několika desítek kvalitních firem, které vám okna nejen prodají, ale postarají se o kompletní instalaci a realizaci. Pokud máte okna zachovalá, můžete se poradit pouze o výměně okenních skel.

Spousta lidí ovšem volí kompletní výměnu oken, která nejen že dokáže zateplit domácnost, ale díky použitým materiálům je vhodná také proti hluku z venčí.

Mezi hlavní výhody zateplení oken patří cena, rychlá a nenáročná realizace a především efektivita, která je v případě zateplení oken vysoká. Za dobrou cenu můžeme výrazně ušetřit energii a návratnost této investice se vám bohatě vrátí.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply