Plynové krby

Oheň

Plynové krby jsou výbornou náhradou těch dřevěných. Mají totiž pohodlnější obsluhu, více zahřejí místnost a jsou mnohem efektivnější, co se ohřevu místnosti týče.

Plynové krby vs. Dřevěné krby

Jedním z hlavních důvodů proč stále více nahrazují plynové krby ty dřevěné je jejich obsluha, která je v případě plynových krbů velice jednoduchá. Vždyť se podívejte co vše vám odpadne, pokud si místo dřevěného krbu pořídíte krb plynový: štípání dřeva a jeho následný přesun ke krbu, dřevo si ještě předtím než ho připravíte na spálení musíte obstarat, následně se musíte starat o čistotu krbu v podobě vynášení popela a nečistot, což značí mimo jiné i jeho složitější údržbu. Nejen, že koupí plynového krbu ušetříte čas, ale krb by měl sloužit také jako relaxační místnost, bohužel za stálého lítání okolo dřevěného krbu si o relaxaci můžete nechat jen zdát.

U plynových krbů stačí zmáčknout jedno tlačítko, dnes je možné zakoupit plynový krb dokonce na dálkové ovládání. Pro fungování plynového krbu musíte mít nainstalovaný plynovod.

Plynový krb – nejlepší topné těleso pro domácnost?

Díky použitým materiálům a technologiím jsou dnes plynové krby mnohem efektivnější. Plynový krb totiž vytvoří tzv. obíhající teplo, které zahřívá kompletně celou místnost, díky jeho oběhu. Naopak dřevěný krb vytváří teplo sálavé, díky kterému je soustředěno největší teplo pouze před krbem a lidem sedícím na boku krbu bude zima.

Dnes se vyrábí mnoho druhů plynových krbů a je pouze na vašem výběru jaký zvolíte. Určete si k jakým účelům budete krb používat, zda vám bude sloužit jako topné těleso či pouze místo odpočinku a relaxace.

Co požárů plynových krbů týče, jsou prakticky nerozeznatelné od těch ze dřeva, takže se rozhodně nemusíte ničeho obávat, pokud se rozhodnete právě pro krb plynový. A jaký je váš názor? Ten můžete sdělit do diskuse pod tímto článkem.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply