Žaluzie patří do každé domácnosti

Žaluzie SunDrape.cz

Nikomu není příjemné, když do bytu svítí ostré sluneční světlo nebo naopak při večerním rozsvícení vás mají sousedé jako na dlani. Jak to řešit? Dříve si lidé pořizovali závěsy, které dnes mají spíše dekorační funkci a nahradily je mnohem praktičtější žaluzie do oken.

Jejich úkolem je zabránit pronikání slunečního světla, zároveň také regulují světlo a hlavně vám zajistí dostatečné soukromí. Žaluzie do oken mohou být vyrobeny z vertikálních nebo horizontálních lamel. V dnešní době se žaluzie staly naprosto nezbytnou součástí každého domu, bytu či kanceláře. Nejsou jen praktické, ale také moc dobře vypadají a jsou snadno udržovatelné. Jednotlivé lamely jsou propojeny tenkým lankem, díky kterému s nimi lze velmi snadno manipulovat dle potřeby.

Druhy žaluzií

Máme dva základní druhy žaluzií:

  • Vertikální žaluzie tvoří velmi příjemný estetický zážitek. Dávají se tedy zejména do míst, kde klademe důraz na design. Obzvlášť vhodné jsou do reprezentačních místností, jako jsou kanceláře nebo zasedací místnosti, banky a jiné firemní prostory, nezřídka kdy je však lidé pořizují i do svého obýváku, neboť působí neobyčejně.
  • Horizontální žaluzie jsou stále nejoblíbenější a nejčastěji využívané do všech interiérů. Jejich výhoda je, že jsou poněkud levnější než vertikální a poměr kvality a ceny je tudíž opravdu zásadní.

Bezpečnostní žaluzie

Pokud sháníte bezpečnostní žaluzie, pak je třeba klást maximální důraz na kvalitu. Bezpečnost nám zajistí zejména venkovní žaluzie, které chrání před nepříznivými vlivy počasí, ale také před zloději. Pevně instalované lamely jsou velmi odolné, a proto chrání vaše obydlí před nezvanými hosty. Bezpečnostní žaluzie jsou v každé pozici blokovány a zajistí maximální ochranu před vniknutím.

Žaluzie na Sundrape.cz

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply