Zahradní nábytek jedině z masivu

pergola

Pořídit si na zahradu nebo terasu zahradní nábytek je stejně velké rozhodnutí jako zařizovat obývák nebo ložnici. Měl by být kvalitní a sloužit dlouhá léta. Z tohoto pohledu je sázkou na jistotu zahradní nábytek z masivu.

Vybírat je možné z celé řady dřevin vhodných pro zahradní nábytek. Mezi nejpopulárnější patří severská borovice a hned za ní jsou exotické dřeviny, jako jsou například teak, meranti nebo balau.

Severská borovice

Borovice patří mezi nejrozšířenější a cenově nejdostupnější materiály pro výrobu nábytku. Ovšem mnohem vhodnější než evropská je borovice severská. Těží se v oblasti polárního kruhu, kde v drsných podmínkách roste velmi pomalu a její dřevo je pak výjimečně kvalitní, tvrdší, pevnější a odolnější.

Odolný teak

O nábytku vyráběném z teaku se vždy mluví a píše v superlativech. Patří k nejodolnějším, proto je považován za volbu pro náročné. Díky vysokému obsahu kaučuku a teakového oleje je extrémně odolný proti vlhkosti a povětrnostním vlivům, střídání teplot i škůdcům. Jeho velkou výhodou je, že ho nemusíte ani v zimních měsících pracně skladovat, ale můžete ho nechat volně na zahradě či terase.
Tropické meranti
Tento druh dřeva je oblíbený především pro svůj atraktivní vzhled. Má unikátní červenohnědou barvu, díky které na každém kusu nábytku dokonale vynikne kresba dřeva. Meranti je nejen pěkné, ale především i velmi odolné. Má podobné vlastnosti, kterými vyniká teakové dřevo. Je to především vysoká tvrdost a nebývale dlouhá životnost.

Balau

Tato ušlechtilá dřevina je pověstná svou vynikající pevností a vysokou odolností proti vodě. Právě pro své unikátní vlastnosti bylo právě balau používáno v tropických oblastech pro stavbu lodí. Tím, že roste v tropech, má balau dlouhou životnost a může se pochlubit přirozenou odolností jak proti povětrnostním vlivům, tak i proti dřevokaznému hmyzu.

Podle čeho vybírat?

Když už jste se rozhodli pro typ dřeva, je třeba zvážit, kolik lidí a jak často se bude zahradní nábytek využívat a podle toho vybírat jednotlivé kusy. Jestli je pro vás praktičtější stůl pevný nebo rozkládací, u kterého rázem získáte více míst. Kolik křesel a jestli zvolit pevná v kombinaci například s lavicí nejraději komfortnější a polohovací. Bez povšimnutí by neměly zůstat ani doplňky, jako jsou třeba houpačky, lehátka, servírovací stolky. Pro pohodlné posezení se pak hodí i polstrované potahy.

Reklama
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Zahradní nábytek jedině z masivu”

  1. Danuska napsal:

    Naprosto souhlasím dlouhá léta jsme používali plastový nábytek vydržel tak 2-3 roky, když jsme ho chtěli koupit potřetí řekli jsme dost a již asi 5 rok máme nábytek z masívu a jsem hodně spokojení.

Leave a Reply